Povinnosti

Co musí každý člen dodržovat

1.

Přijetí za člena  vzniká prostřednictvím klubu, o kterém rozhoduje členská  schůze, která má také právo ukončit členství v klubu, za nedodržování a porušování vnitřního řádu klubu (s konečnou platností rozhoduje členská schůze). Jménem  klubu jedná pouze předseda a nebo jím určený člen klubu.

2.

Každý člen má právo v rámci výcviku využívat prostory klubovny a její vybavení, dále také používat prostředky a pomůcky pro výcvik psa. O tyto pomůcky a vybavení klubovny se řádně stará. Udržuje pořádek v prostoru cvičiště.

3.

Za vedení výcviku odpovídá výcvikář, v případě jeho nepřítomnosti klubem určený člen. Výcvik psů je veden s ohledem k jejich schopnostem (štěňata, pokročilí).

4.

Jakékoliv nejasnosti týkající se postupu výcviku, nebo výhrady k vystupování určeného výcvikáře i psovoda, řeší schůze.

5.

Háravé feny cvičí odděleně až po ukončení platného výcviku a to po domluvě s vedoucím výcviku. Před řádným výcvikem jsou háravé feny ustájeny mimo prostor cvičiště. (zákaz venčení a volného pobíhání těchto fen před a v době výcviku v prostorách) Nemocní psi se výcviku nezúčastní. Všichni psi musí být řádně očkováni a zabezpečeni. (košík, vodítko) Za škody způsobené psem odpovídá psovod. Psovodi, kteří se dostaví pozdě k výcviku, se zařadí až na pokyn vedoucího výcviku.

6.

Členské příspěvky na nové období, se platí do konce starého roku pokladníkovi.

7.

Brigády jsou dobrovolné.